SON DAKİKA

TurkeyTravelNews

SON DAKİKA!: Prof. Dr. Ahmet Ercan

SON DAKİKA!: Prof. Dr. Ahmet Ercan
Bu haber 10 Ağustos 2023 - 16:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülkemizde Yaşanan Depremler İle İlgili Açıklama Yapan Prof. Dr. Ercan’dan Yeni Uyarı Geldi! Türkiye, Deprem Bölgesi

– Kaçış Yok!Ercan, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Türkiye’nin bir deprem bölgesi olduğunu yine hatırlatarak “Kaçış yok!” dedi. Devamı için gorsele dokuu’nun

Türkiye, Deprem Bölgesi – Kaçış Yok! Ercan, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Türkiye’nin bir deprem bölgesi olduğunu yine hatırlatarak “Kaçış yok!” dedi. Günümüz Malatya ile Samandağ’da ortaya gelen ufak deprem (M4,1) ve depremcik (M3,7) gibi olayların önemsiz artçı sarsıntılar olduğunu ifade etti.

Depremde Yapıların Önemi Türkiye’nin Asya ile Avrupa arasında bir ülke olmasının, depremlerden kaçış olmadığını altını çizen Ercan, işlemiş ve ileride devamlı ufak ve büyük depremlerin görüleceğini açıkladı.

Önemli olanın, deprem olmadan ve sarsıntıdan yıkılmayacak yapıların bütün yurttaşlar amacıyla inşa edilmesi olduğunu söyledi. Depremde sadece kırık kUşakta konumlu yapıların yıkılmadığına ilgi çeken Ercan, yerdeki sarsım dalgalarının; genliği, süresi, çalkalaması, sıklığı, ivmesi, ve geliş doğrultusunun yıkımda etkili olduğunu vurguladı.

11 İlde Büyük Deprem Beklemiyor Prof. Dr. Ahmet Ercan, açıklamalarına devam ederek, 11 ilde büyük bir deprem beklemediğini ifade etti. Kırıktan yüzlerce kilometre uzakta olsa bile sarsıntı dalgasının yapıları etkileyeceğini dile getiren Ercan, günümüz Malatya ve Samandağ taraflarındaki ufak depremlerin önemsiz sarsıntılar olduğunu yineladı.

Umarım Yardımlar Sizlere Ulaşıyordur Son olarak, çok zor günler geçirildiğini bildiren Ercan, “Umarım yardımlar sizlere ulaşıyordur. Olağan yaşamınıza dönün artık.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA