SON DAKİKA

TurkeyTravelNews

O İSMİ KAYBETTİK

O İSMİ KAYBETTİK
Bu haber 08 Ağustos 2023 - 14:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öyle Bir Yıldız Gitti Ki Yeri Dolmaz Hepimizin Bir Parçasıydı Başımız Sağolsun..

Öyle Bir Yıldız Gitti Ki Yeri Dolmaz Hepimizin Bir Parçasıydı Başımız Sağolsun

Doğrusu hiç şaşmayan, tanıdığım en sağlam adam; sevgili babam… Benim için yaptıklarına minnettarım. Ne desem hakkını vermiş olmam. Eminim, senin çocuklar da ülkelerini, kültürlerini ve onlara layık gördüğün cumhuriyeti ileri götürmek adına yaptıklarına her zaman minnettar kalacaktır. Hakkını helal et. Seni çok ama çok seven kızın Damla.”

Fesuphanallah, Cemalim, Estarabim, Öyle Bir Geçer Zaman Ki ve daha nicesiyle hafızalara kazınan usta sanatçı Erkin Koray’dan kötü haber geldi. Rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, hayatını kaybetti. Akciğeriyle ilgili rahatsızlıklarının yanı sıra yaşlılığa bağlı sağlık sorunlarına karşı savaş veren Koray, Toronto şehrinde apar topar hastaneye kaldırılmıştı. Rock müziğin efsanevi ismi Erkin Koray 82 yaşında hayatını kaybetti.

ACI HABERİ KIZI DAMLA DUYURDU

Usta sanatçının kızı Damla, babasının ölüm haberini duygusal bir mesajla sosyal medyadan duyurdu. Koray’ın kızı Damla mesajında şunları kaydetti: “Babam… Baba’mız… Canımın taa içi, ben kızın ve seni Baba deyip bağrına basan, canlar, güzel enerjimizi, sevgimizi, saygımızı ve alkışlarımızı senden bir gün bile eksik etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Eserlerin dilimizde, aşkın kalbimizde yaşayacak, daima ve ilelebet. Doğrusu hiç şaşmayan, tanıdığım en sağlam adam; Anadolu Rock’ın mucidi, sevgili babam… Benim için yaptıklarına minnettarım. Ne desem hakkını vermiş olmam. Eminim, senin çocuklar da ülkelerini, kültürlerini ve onlara layık gördüğün cumhuriyeti ileri götürmek adına yaptıklarına her zaman minnettar kalacaktır. Hakkını helal et. Seni çok ama çok seven kızın Damla.”

ERKİN KORAY KİMDİR?

Erkin Koray 24 Haziran 1941 tarihinde Kadıköy, İstanbul’da dünyaya geldi. Türk rock sanatçısı Erkin Koray, Anadolu rock, psychedelic rock ve hard rock türünde özgün eserler vermiş olmakla birlikte birçok türküyü yeniden düzenlemiştir. Özgün çalışmaları, doğu ve batı müziklerinde yaptığı çalışmalarla birçok müzisyeni etkilemiştir. Cemalim, Köprüden Geçti Gelin gibi çalışmaları ile Türk halk müziği, Nihansın Dideden, Kıskanırım gibi parçalar ile Türk sanat müziği eserlerini yorumlayarak Anadolu rock tarzının en önemli eserlerini vermiştir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA