SON DAKİKA

TurkeyTravelNews

Japon Deprem Uzmanı

Japon Deprem Uzmanı
Bu haber 29 Ağustos 2023 - 22:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BEKLENEN İSTANBUL DEPREMİ İLE İLGİLİ JAPON DEPREM UZMANI YOSHİNORİ MORİWAKİ’DEN AÇIKLAMA GELDİ! VATANDAŞLAR TEDİRGİN OLDU. Japon Uzman Depremi İstanbul İçin Yaptığı Çalışmanın Ardından Büyüklüğüne ve Detaylarına İlişkin Açıklama Yaptı…

Beklenen İstanbul Depremi hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme oturan Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki depremin büyüklüğü ve riskli bölgeler hakkında tahminler yaptı.

Yüksek İnşaat Mühendisi olan Yoshinori Moriwaki’nin deprem açıklaması Marmara bölgesinde yaşayan vatandaşları rahatsız etti.

Açıklamada: ‘’ 7.6, 7.9’a kadar gidebilir diye ben söylüyorum. Deprem geliyor. 1 sene sonra, 1 ay sonra hatta 1 hafta sonra da olabilir. Riskin en yüksek olduğu bölgeler Atatürk Havalimanı, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Avcılar, Büyükçekmece ve Fatih tarafında da yumuşak zeminler var. Anadolu Yakası’nda da Tuzla, Pendik, deniz kenarı tarafları.” İfadelerini kullanan Yoshinori Moriwaki 99 depreminde zeminin çok yumuşak olduğunu ve buralarda sallantının çok olduğuna dikkat çekti. Binaların yapışık ve 2000’den önce yapılan binalarda çok hasar olacağını söyleyen Moriwaki kentsel dönüşümün acilen başlaması gerektiğini ifade etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA