SON DAKİKA

TurkeyTravelNews

İletişim Problemi Nasıl Çözülür

Bu biyografi 04 Aralık 2022 - 23:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İletişim Problemi Nasıl Çözülür

İnsanlar, doğum gerçekleşip dünyaya geldiği andan itibaren ikili iletişim kurmaya meyillidir. Sosyal ortam, insanları ruhen güçlendiren ve yalnız hissetmediği için daha mutlu olmasına neden olan bir durumdur. İletişim, insan var olduğundan beri süregelen bir durumdur. Fakat zaman geçtikçe teknolojinin ilerlemesiyle iletişim farklı yollarla birçok platformda gerçekleşmeye başlamıştır. İnsanlar iletişime en büyük ihtiyacı teknolojinin gelişmesi sonucunda oluşmuştur. Bu ihtiyacı insanlar teknoloji ve ikili iletişim yoluyla çözerek gelişmiş ve yenilik kazanmıştır.

İletişimin Temeli

Bir bilginin, gönderici ve alıcı olmak üzere en iki tarafın oluşturduğu bir durumda karşı tarafa aktarılmasıdır. Asıl amaç insanlar arasında bir bilgi akışı sağlanmasıdır. Ortak bir anlaşma yolu olmalı ve insanlar birbirlerini anlamalılardır. İletilmesi gereken mesaj, bilgi gibi aktarımlar oluşan bir süreçtir. Bir ortamın oluşması ve bu ortamda bir alıcı, bir gönderici ve bir ileti yani bir mesaj, bilgi olmalıdır. İnsan yaşadığı süreç boyunca kendini iyi hissetmesi, sağlığını koruması için elzem bir durumdur. İletişim, insanın doğasında bulunan vazgeçilmezlerden birisidir. İletişim kurulamaz ise insan sosyal hayatında, iş hayatında ve aile hayatında büyük sorunlar ile karşılaşır. Bu sorunlar hayatını büyük yönde etkiler ve yaşamına devam etmesini zorlu bir duruma getirir. Bu durumlardan dolayı iletişimi düzgün bir şekilde kurarak diğer insanlarla ikili iletişimi kesmemeli, yakın ilişkiler kurarak her anını mutlu veya mutsuz her zamanını paylaşmak gerekmektedir.

İletişim Ögeleri

Gönderici (Kaynak)
Alıcı (Hedef)
Mesaj (İleti)
Ortam (Bağlam)
Geri Bildirim (Dönüt)
Kanal (Gönderme Biçimi)

İletişim Problemi Nasıl Çözülür?

Teknolojinin gelişmediği dönemlerde insanlar iletişimi bireysel olarak yüz yüze sohbet şeklinde gerçekleştiriyordu. Tabii ki bu durum bazen iletişim kopukluklarına ve sorunlarına neden olabiliyordu. Günümüzde ise bu durum çok farklı bir durumdadır. İletişim kurmak için, insanların birçok teknolojik kullanılabilecek iletişim aracı ve bu iletişim araçlarının içerisinde sosyal bir ortam oluşturan sosyal medya platformları mevcuttur. Bu sosyal medya platformları aracılığı ile insanlar birbirleriyle iletişim kurabilmektedir ve bu ilişkiyi, iletişimi sosyal hayatına taşıyarak yüz yüze devam ettirebilmektedir. İletişim problemleri bir özgüven sorunu da olabilir bu işte profesyonel kişilere başvurulduğunda tedavi edilebilir bir durumdur.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA