SON DAKİKA

TurkeyTravelNews

HEMEN ALIN HAKKINIZ YANACAK

HEMEN ALIN HAKKINIZ YANACAK
Bu haber 13 Ağustos 2023 - 20:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hemen Alın Hakkınız Yanacak Başvuran Herkese Veriliyor.

18 yaşını dolduran herkes başvurabilir! Birey başına 1.250 TL para yardımı! e-Devlet’ten başvuran PTT’den nakit çekebiliyor!. Dar gelirli ailere yönelik devlet takviyeleri devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan sağlanan gereksinim sahibi ailelere sosyal destek ödemelerinden binlerce vatandaş yararlanıyor. Başvuru işlemleri ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek ya da e – Devlet sistemi üzerinden giriş yapılarak geçrekleştiriliyor. Söz hususu ödemeler 850-1250 TL arasında yapılıyor. Şimdilik müracaatte bulunmamış aileler, Aile destek ödemesi müracaat nasıl yapılır? sorusuna cevap arıyot.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR, KAÇ TL?

Birey başına düşen aylık gelir aralığı (TL) – Aylık Destek Tutarı (TL) -450 TL ve altı: 1.250 TL -450 TL üzeri – 911,15 TL ve altı: 1.100 TL -911,15 TL üzeri- 1372,30 TL ve altı: 950 TL -1372,30 TL üzeri -1833,45 TL’den az: 850 TL .

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı müracaatları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı bulunduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir. .

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI

* Türk vatandaşı olmaması, * Mavi Kart sahibi olması, .Yerleşim adresinin vatan dışında olması, * 18 yaşından ufak olması,.Hanesinde memur, noter ya da muhtar olarak çalışan ya da vatandışında çalışan, vatandışı borçlanan ya da özel sandıklar kapsamında olan şahıs ya da bireylerin bulunması, hallerinde müracaatlar değerlendirmeye alınamayacak. .Bunun beraberinde başvuranın; cezaevi ve tutukevinde tespit edilen hükümlü ya da tutuklu olması, öğrenci vatanlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda tespit edilen şahıslardan olması ve mecburi askerlik vazifesini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması durumunda müracaatlar hane yaklaşımı kapsamında değerlendirilemeyeceğinden bu şahıslar uygulama kapsamı dışında tutulmuştur..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA