SON DAKİKA

TurkeyTravelNews

BAKIN KİM OLACAK >

BAKIN KİM OLACAK >
Bu haber 21 Ağustos 2023 - 21:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

k Parti’nin İstanbul Adayı Kim Olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstanbul ve Ankara mesajı: CHP’nin eline bırakılmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan yerel seçimler öncesi CHP’nin yönetimindeki belediyelerle ilgili mesaj verdi. “İstanbul ve Ankara olmak üzere adımlarımızı atacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu iki kentin CHP’den alınması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın daveti sonrası yurda dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Memur ve emekli zammından, afetle mücadeleye kadar tüm soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili mesaj verdi.

İstanbul’da AK Parti’nin hangi adayı çıkaracağı ile ilgili soruya cevap veren Erdoğan, “Daha 7-8 ay var. Bu kadar aceleci olursak yanlış olur. İstişare bizim en büyük silahımız. İstişaremizi kimlerle yapacağız? Teşkilatımızın tüm yetkili birimleriyle yapacağız” dedi.

İSTANBUL VE ANKARA MESAJI

Önceliklerinin İstanbul ve Ankara’yı tekrardan almak istediklerini söyleyen Erdoğan, “İstanbul ve Ankara bunların eline bırakılmaz. İstanbul ve Ankara bunların eline kaldı, hali gördünüz. Dün bir gazetede İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin karşısındaki çöp yığınlarını gösterdiler. Yakışır mı bu? Şimdi ben göreve geldiğimde üç şeyi konuşuyorduk, çöp, çukur, çamur. Şimdi aynı durumu İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de yaşıyoruz. Nerede bir CHP belediyesi varsa bunları yaşıyoruz. Benim halkım buna layık değil” dedi.

Sıkıntıları aşacak bir kadro ile yerel seçimlere gireceklerini söyleyen Erdoğan,”Nasıl biz o çöp dağlarını ortadan kaldırdıysak, nasıl susuzluğu giderdiysek, o çukurlardan İstanbul’umuzu nasıl kurtardıysak inşallah şimdi de şu sıkıntıları aşacak bir kadroyla 31 Mart’a hazırlanıyoruz” diye konuştu.

“CHP’Lİ BELEDİYELER İÇİN KAPSAMLI ÇALIŞIYORUZ”

CHP’li belediyelerin olduğu illerde yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “22 yıldır Türkiye’de marka olmuş bir belediyecilik anlayışımız var. AK Parti belediyecilik anlayışını, AK kadroları tüm seçim bölgelerinde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bugüne kadar olduğu gibi 2024 yerel seçimlerinde de AK Parti’yi en iyi şekilde temsil edecek, vatanına hizmet etmeyi aşk bilen adaylarla milletimizin karşısına çıkacağız. Her bir seçim bölgesi için ayrı ayrı çalışıyoruz. Uzun yıllar çöp, çamur ve çukur siyasetine maruz kalmış CHP’lilerin elindeki belediyeler için de kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA