SON DAKİKA

TurkeyTravelNews
22 Aralık 2022 - 12:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

2023 ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI

Yaklaşık 7 milyon asgari ücretli çalışan başta olmak üzere toplumun genelini ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinde süreç sona eridi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında yaptığı açıklamada asgari ücret zammını açıkladı. Asgari ücrete %30 oranında zam yapıldı. Ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere net asgari ücret tutarı 5.500 TL oldu!
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol'un açıklamaları;
"bütün imkanlarımız seferber ettik. Sayı mevzusunda bütün imkanlarımızı zorladığımızın bilinmesini isterim. Esas hedefimizin ortalama ücretin artması olması. Açıklanan rakam yıl nihayetinde tekrar değerlendirilecek. Ülkemiz için hep beraber en iyisini iyi mi yapabiliriz diye bu konuya bakıyoruz. Bu çok pozitif bir resimdir. 3'lü mutabakat çok kıymetlidir. Asgari ücretten vergi alınmamaya devam edecektir. Yeni asgari ücret hayırlı olsun."
Asgari Ücrete Ara Zam Yapıldı. Yapılan zam ile 2023 yılında %25 oranında artış yapıldı Net 5500 TL OLDU...
DÜN AKŞAM BAKAN BİLGİN'LE GÖRÜŞTÜ Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam Külliye'de Çalışma ve toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat bilgin'le tehlikeli sonuç bir görüşme gerçekleştirmiş oldu. Görüşmede asgari ücretle ilgili teklifler değerlendirmeye alındı. Alim, TÜRK-İŞ ve TİSK'in üzerinde görüşmeler yaptığı asgari ücretle ilgili görüşmelerle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir sunum yaptı.TÜRK-İŞ'İN TEKLİFİ 9 BİN TLKomisyon toplantısının arkasından izahat yapan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, resmi tekliflerinin 9 bin TL olduğunu, bu teklifin altındaki bir rakama imza atmayacaklarını söylemişti. Atalay, "Bizim teklifimiz 9 bin TL. Kabul ederlerse imzalarız. Altındaki rakama masada olmayız." demişti."BİZİM SIRTIMIZDA KÜFE VAR, KİMSENİN DEDİĞİYLE ADIM ATMAYIZ"Dün de partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin, "Asgari ücret 9 bin TL olur mu?" sorusuna cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "herkesin dediğiyle adım atmayız. Bizim sırtımızda küfe var, 85 milyonun taşındığı bir küfe. Küfesi olmayanlar rahat konuşur. Bu tarz şeylerin hepsini düşüneceğiz. Eğitimden sağlığa tüm altyapıları düşüneceğiz." ifadelerini kullanmıştı.
İşçi sendikaları toplantıya Cumhurbaşkanı ile beraber çıkmadı. Buda oranın beklenti altında bulunduğunu göstermişti.
Erdoğan az önce tüm tarafları değerlendirdik dedikten sonra net asgari ücretin 8.500 bulunduğunu belirledi.
Her insana hayırlı olsun...
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA